+421 2 54651414

Férové online záhradníctvo od roku 2001!   

Vaccinium macrocarpon ´Red Star´ / Cranberry / Kľukva, C2

Dodávané bal.: C2

Dodávame od: 1.3.2020

Kód tovaru: 815141

Kľukva (Cranberry) ma prirodzený pôvod v Severnej Amerike, kde teraz patrí medzi neodmysliteľné súčasti domov a záhrad. Tento vždyzelený, dekoratívny a široko využiteľný pôdopokryvný ker sa hodí na osadenie balkónových hrantov a kvetináčov, ako aj na dotvorenie kamenných zákutí a na zazelenenie... Čítať ďalej
Cena tovaru: 11,99 €

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvýDetaily

Kľukva (Cranberry) ma prirodzený pôvod v Severnej Amerike, kde teraz patrí medzi neodmysliteľné súčasti domov a záhrad. Tento vždyzelený, dekoratívny a široko využiteľný pôdopokryvný ker sa hodí na osadenie balkónových hrantov a kvetináčov, ako aj na dotvorenie kamenných zákutí a na zazelenenie svahov, vlhkých plôch a brehov jazierok. Robustné plne mrazuvzdorné kríky Cranberry prerastú v kyslej, humóznej pôde do hustých kobercov, ktoré na jeseň zažiaria malými červenými plodmi. Ak sa nepozberajú, budú rastlinu zdobiť až do príchodu jari.

Jednoducho zdravá záležitosť

To čo bolo dlho známe, sa v súčasnosti potvrdilo aj medicínskym výskumom. Cranberries sú mimoriadne zdravou plodinou. Antimikrobiálne látky v plodoch zabraňujú rastu veľkého množstva mikroorganizmov vyvolávajúcich v tele rôzne choroby. Tento účinok je dokázateľný dokonca aj vo vysoko zriedenej šťave z Cranberry. Je im pripisovaný aj pozitívny účinok pri zápaloch obličiek a močových ciest. Ich vyvážený obsah minerálnych látok posilňuje brušnú a črevnú mikroflóru. Antioxidačné látky zas posilňujú imunitný systém.

A to najlepšie: Cranberry-produkty chutia vynikajúco!

Ďalšie informácie

Cena 11,99 €
Pôdna reakcia rašelinová, kyslá pôda

Napíšte vlastnú recenziu

Recenzia na produkt: Vaccinium macrocarpon ´Red Star´ / Cranberry / Kľukva, C2

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Kvalita
Hodnota
Cena

Štítky produktu

Pre oddelenie štítkov použite čiarky. Viacslovné frázy ohraničte apostrofmi (').