+421 2 54651414

Férové online záhradníctvo od roku 2001!   

TomTato®, štepená r., K17

Dodávané bal.: štepená r., K17

Dodávame od: 24.5.2020

Kód tovaru: 580780

Váhate nad pestovaním rajčín alebo zemiakov? Pestujte oboje a dokonca na jednej rastline. Naozaj!Ideálna rastlina na balkón, terasu ako aj na záhon v úžitkovej časti záhrady!Ako sa starať o svoje TomTato®?Naštasti... Čítať ďalej
Cena tovaru:

Bežná cena: 15,99 €

Special Price 14,39 €Detaily

Váhate nad pestovaním rajčín alebo zemiakov? Pestujte oboje a dokonca na jednej rastline. Naozaj!

Ideálna rastlina na balkón, terasu ako aj na záhon v úžitkovej časti záhrady!

Ako sa starať o svoje TomTato®?

Naštastie, pestovanie rastliny TomTato® nie je žiadna veda. Pestujte ho ako normálnu rastlinu. Polievajte a prihnojujte raz za týždeň ekologickým hnojivom, postrekom na list. Ak chcete predsa len posunúť jeho pestovanie na vyššiu úroveň, odstraňujte bočné výhonky a pomôžte včeličkám pri opeľovaní.

Kedy a ako oberať úrodu z TomTato®?

Rajčiny oberáte vtedy, keď sa vyfarbia na oranžovo až červeno. Rastlina treba polievať opatrne. Príliš veľa vody spôsobuje je praskanie plodov. Rajčiny sa oberajú postupne ako dozrievajú od júla až do októbra. Pre podporu dozrievania zelených plodov je dôležitý pravidelný zber dozretých červených paradajok. Ak pestujete TomTato® v kvetináči, môžete rastlinu na jeseň premiestniť do chladnej miestnosti a predĺžiť tak zber rajčín. Potom, čo rastlina ukončí vegetačné obdobie rajčinovej časti, zrežte ju a pripravte sa na zber zemiakov z pôdy. Ak sa na rastline v tomto období objaví hubová choroba, zrežte ju úplne pri zemi a zbavte sa listovej časti. Zemiaky ponechajte ešte dva týždne v zemi pre ich vyberaním.
Ak pestujete TomTato® vonku, oberte všetky zelené plody ešte pred prvými mrazmi a nechajte si ich dozrieť na okne pri izbovej teplote. Zrežte nadzemnú časť rastliny pri zemi, počkajte 10 dní a potom môžete zemiaky vybrať z pôdy.

Dôležité upozornenie: Napriek tomu, že časť rastlín zo skupiny ľulkovitých, medzi ktoré patria rajčiny i zemiaky, vytvárajú jedovaté plody, plody TomTato® sú úplne bezpečné a sú certifikované, že neobsahujú žiadne škodlivé glykoalkaloidy.

Ku každej rastline získate zákazník podrobný návod na pestovanie.

Ďalšie informácie

Cena 15,99 €

Recenzie od zákazníkov

Zaujímavý pestovateľský pokus Recenziu zaslal(a) Branko
Kvalita
Hodnota
Cena
Zaujímavý pestovateľký hybrid - zatiaľ čo oberáte paradajky, ste zvedavý na budúcu odrodu zemiakov - paradajky sú chutné, avšak menší výnos v porovnaní s klasickými cherry paradajkami. Zemiaky - tie som mal "na parádu". Jedna rastlina nezvláda vyprodukovať dve plodiny v top kvalite. Ale stojí to za pokus! (Napísané 27.1.2017)

Napíšte vlastnú recenziu

Recenzia na produkt: TomTato®, štepená r., K17

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Kvalita
Hodnota
Cena

Štítky produktu

Pre oddelenie štítkov použite čiarky. Viacslovné frázy ohraničte apostrofmi (').