+421 2 54651414

Férové online záhradníctvo od roku 2001!   

Smallanthus sonchifolius ´Inka´, Yakon / Jakon, K12

Dodávané bal.: K12

Dodávame od: 1.3.2021

Kód tovaru: 590640

NOVINKA! Smallanthus alebo Yakon / Jakon už môžete pestovať aj u vás v záhrade. Je to zatiaľ menej rozšírená zelenina s priaznivými účinkami. Jakon pochádza z Južnej Ameriky. Listu sú zelené, pokryté chĺpkami a má žlté kvety. Najpodstatnejšie však sú hľuzy, ktoré vytvára v zemi, podobne ako batá... Čítať ďalej
Cena tovaru: 2,49 €

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvýDetaily

NOVINKA! Smallanthus alebo Yakon / Jakon už môžete pestovať aj u vás v záhrade. Je to zatiaľ menej rozšírená zelenina s priaznivými účinkami. Jakon pochádza z Južnej Ameriky. Listu sú zelené, pokryté chĺpkami a má žlté kvety. Najpodstatnejšie však sú hľuzy, ktoré vytvára v zemi, podobne ako batáty alebo topinambury. Tvorí 2 typy hľúz, konzumujú sa však len koreňové, ktoré sú hlbšie v zemi. Vyrastajú v trse po 5-12 a sú nepravidelného tvaru. Sú sladké, krehké, chrumkavé. Dajú sa variť, piecť aj dusiť a nerozvárajú sa. Vrchné hľuzy sú stonkové a slúžia na rozmnožovanie. Tie sa nekonzumujú.
Sadia sa v máji a pestujú podobne ako zemiaky, čiže je nutné ich aj okopávať, odburiňovať, nahrňovať. Zberajú sa v septembri. Zberajú sa aj vrchné rozmnožovacie hľuzy, ktoré sa po vysušení na materskej rastline uskladňa pre ďalšiu výsadbu.

Ďalšie informácie

Cena 2,49 €

Napíšte vlastnú recenziu

Recenzia na produkt: Smallanthus sonchifolius ´Inka´, Yakon / Jakon, K12

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Kvalita
Hodnota
Cena

Štítky produktu

Pre oddelenie štítkov použite čiarky. Viacslovné frázy ohraničte apostrofmi (').