+421 948 199 109

Samozber jahôd Bratislava

 

Samozber jahôd Bratislava

Určite nám dáte za pravdu, že „domáce“ chutí najlepšie. A to sa samozrejme týka aj jahôd. Tento rok vám znovu prinášame samozber sladkých a voňavých jahôd v našom skleníku.

Tie sme už aj v predchádzajúcich troch sezónach oberali postupne od posledného aprílového týždňa až do polovice októbra a predávali priamo v našaom skleníku alebo rozvozom v Bratislave prinášali zákazníkom čerstvé aj priamo domov, či do práce.

Pestujeme až 30 odrôd a sme radi, že môžeme toto chutné ovocie ponúknuť našim priaznivcom aj formou samozberu. Netreba chodiť ani mimo Bratislavy, dá sa u nás pekne zaparkovať, prísť pomocou MHD alebo „dopedálovať“ na bicykli.

Ako pestujeme jahody?

Čerstvé jahody predajNa záujemcov čaká vyše 20000 sadeníc jahôd 30-tich odrôd, stáleplodiacich i raz plodiacich.

Časť je vysadená v pásoch na zemi a najviac je ich vysadených v závesených kvetináčoch, čiže pri oberaní plodov sa ani netreba veľmi zohýbať.

Kedy môžem prísť?

Prvé čerstvé jahody sme v roku 2023 začali oberať od 28.4., lebo chladné marcové počasie mierne oneskorilo násadu kvetov a plodov. Najväčšie množstvo sme oberali od 7.5. do 2.6. V júni je možné obrať menšie množstvá menších plodov a zber trvá podstatne dlhšie ako počas hlavného zberu v polovici mája. Cez leto až do začiatku okóbra bude prebiehať zber na stáleplodiacich odrodách. Menšie množstvá jahôd takto vieme obrať na objednávku počas celej vegetačnej sezóny.

Ideálne bude, ak váš záujem o samozber jahôd nahlásite na emailovej adrese: seemann (zavináč) rastlinky.sk deň vopred s udaním mobilného tel. kontaktu na Vás. V odpovedi potvrdíme aktuálnu disponibilitu. Samozber prebieha v máji denne v čase od 8:00 h do 17:00 h.a v lete denne v čase od 7:00 h do 14:00 h.

Veľkou výhodou je, že všetky jahody sú u nás pestované vo veľkom skleníku, čiže samozber môže prebiehať za každého počasia. Niektoré sú na zemi, neiktoré v úrovni kolien a ďalšie v úrovni očí, čiže ak sa niekomu ťažšie zohýba, tak aj ten si príde na svoje. Popoludní za slnečného počasia však odporúčame si priniesť klobúčik či šiltovku na hlavu.

Ako prebieha samozber jahôd?

Prineste si so sebou vhodné prepravky na jahody. Samozber prebieha vo veľkom skleníku, rátajte s tým, že teplota bude o niečo vyššia ako vonku.

Dovoľujeme si zákazníkov upozorniť, že pohyb detí po skleníku je možný iba v sprievode dospelej osoby, ktorá je plne za ne zodpovedná.

 

Cenník jahôd - samozber 2023:

KLASICKÉ - 30 odrôd - Polka, Senga Sengana, Karmen, Symphony, Elsanta, Honeoye, Darselect, Korona, Florence, Vivara, Murano, Evie II, Ostara, Selva, Diamante, ... nad 10 kg - 4,4 eur / kg, do 10 kg -  5,5 eur / kg

(Osami alebo iným hmyzom naďobnuté sladké plody na džem sú za polovičnú cenu).

ŠPECIÁLNE - odroda Mara de Bois s chuťou lesných jahôd - 8,8 eur / kg


NAMI OBERANÉ klasické jahody sú v miskách po 4,4 eur / 500 g resp. odroda Mara de Bois - 6,6 eur / 500 g. V tejto cene je po dohode zarátaný aj možný dovoz domov či do práce v rámci širšieho centra Bratislavy.

Pokiaľ máte záujem objednať si čerstvé jahody, ktoré vám pripravíme alebo dovezieme, kontaktujte nás prosím.

Viete, že ponúkame aj samozber paradajok?

Spôsob platby: Kartou alebo v hotovosti


Kde nás nájdete?

Naša adresa je Rastlinky.sk, Domové role 67, 82105 Bratislava

Samozber jahôd okolie Bratislavy

Kategórie produktov