+421 2 54651414

Samozber jahôd Bratislava

Jar 2022 - dočasne pozastavené. Pokračujeme stáloplodiacimi odrodami jahôd od začiatku júla.

Samozber jahôd Bratislava

Určite nám dáte za pravdu, že „domáce“ chutí najlepšie. A to sa samozrejme týka aj jahôd. Tento rok vám znovu prinášame samozber sladkých a voňavých jahôd v našom skleníku.

Po dvojročnom úspechu s pestovaním a samozberom rajčín, sme sa rozhodli už pred dvomi rokmi vysadiť ďalšiu časť záhonov v skleníku aj jahodami. Tie sme v sezóne oberali postupne od posledného aprílového týždňa až do polovice októbra a predávali priamo v našej predajničke alebo rozvozom v Bratislave prinášali zákazníkom čerstvé aj priamo domov, či do práce.

Pestujeme až 30 odrôd a sme radi, že môžeme toto chutné ovocie ponúknuť našim priaznivcom aj formou samozberu. Netreba chodiť ani mimo okres, dá sa u nás pekne zaparkovať, prísť pomocou MHD alebo „dopedálovať“ na bicykli.

Ako pestujeme jahody?

Čerstvé jahody predajNa záujemcov čaká vyše 20000 sadeníc jahôd 30-tich odrôd, stáleplodiacich i raz plodiacich.

Časť je vysadená v pásoch na zemi, časť v zavesených vertikálnych tubách a  najviac je ich vysadených v závesených kvetináčoch, čiže pri oberaní plodov sa ani netreba veľmi zohýbať.

Kedy môžem prísť?

Prvé čerstvé jahody sme v roku 2022 začali oberať od 28.4., lebo chladné marcové počasie mierne oneskorilo násadu kvetov a plodov. Najväčšie množstvo tzv. júnových jahôd sme oberali od 7.5.do konca mája. V prvom júnovom týždni sme oberali tiež, ale už iba tie menšie plody. Cez leto až do začiatku okóbra bude prebiehať zber na stáleplodiacich odrodách. Menšie množstvá jahôd takto vieme obrať na objednávku počas celej vegetačnej sezóny.

Ideálne bude, ak váš záujem o samozber jahôd nahlásite na emailovej adrese: seemann (a) rastlinky.sk deň vopred s udaním mobilného tel. kontaktu na Vás. V odpovedi potvrdíme aktuálnu disponibilitu. Samozber prebieha denne v čase od 7:00 h do 17:00 h.

Veľkou výhodou je, že všetky jahody sú pestované vo veľkých skleníkoch, čiže samozber môže prebiehať za každého počasia. Niektoré sú na zemi, neiktoré v úrovni kolien a ďalšie v úrovni očí, čiže ak sa niekomu ťažšie zohýba, tak aj ten si príde na svoje. Popoludní za slnečného počasia však odporúčame si priniesť klobúčik či šiltovku na hlavu.

Ako prebieha samozber jahôd?

Prineste si so sebou vhodné prepravky na jahody. Samozber prebieha vo veľkom skleníku, rátajte s tým, že teplota bude o niečo vyššia ako vonku.

Dovoľujeme si zákazníkov upozorniť, že pohyb detí po skleníku je možný iba v sprievode dospelej osoby, ktorá je plne za ne zodpovedná.

 

Cenník jahôd - samozber 2022:

KLASICKÉ - 30 odrôd - Polka, Senga Sengana, Karmen, Symphony, Elsanta, Honeoye, Darselect, Korona, Florence, Vivara, Murano, Evie II, Ostara, Selva, Diamante, ... nad 10 kg - 4,5 eur / kg, do 10 kg a zároveň nad 3 kg  -  5,5 eur / kg ...   do 3 kg - 6,5 eur/kg

(Osami alebo iným hmyzom naďobnuté sladké plody na džem sú za polovičnú cenu).

ŠPECIÁLNE - odroda Mara de Bois s chuťou lesných jahôd - 8 eur / kg


Nami oberané klasické jahody sú v miskách po 4,5 eur / 500 g resp. odroda Mara de Bois - 6,5 eur / 500 g.

 

V tejto cene je po dohode zarátaný aj možný dovoz domov či do práce v rámci širšieho centra Bratislavy.

Tu je možnosť objednať čerstvé jahody

Viete, že ponúkame aj samozber paradajok?

Spôsob platby: Kartou alebo v hotovosti


Kde nás nájdete?

Naša adresa je Rastlinky.sk, Domové role 67, 82105 Bratislava

Samozber jahôd okolie Bratislavy

Kategórie produktov