+421 948 199 109

Termín zadania objednávky vs. Kedy dostanem objednávku

Termín zadania objednávky je asi najdôležitejší faktor pri zaradení objednávky do expedície. Teší nás, ak sa pestovatelia rozhodnú zadať svoju objednávku dostatočne včas pred začiatkom sezóny resp. pred vhodným termínom výsadby objednávaných rastlín. Naozaj nemusíte tŕpnuť, že Vám rastliny pošleme hneď, keď si ich objednáte, bez zohľadnenia termínu, kedy sa majú sadiť, a Vy nebudete vedieť, čo s nimi.

Objednávka evidovaná v hlavnom systéme

JARNÁ SEZÓNA

Od konca januára až do začiatku marca sa dodávajú iba semená a prednostne také, ktoré treba naozaj hneď vysádzať, aby ste si mohli dopestovať priesady. Ak má niekto objednané semená letničiek, ktoré sa vysievajú až neskôr a priamo na záhon, úplne v pohode môžu byť dodané v druhej polovici marca s cibuľovinami, vonkajšími rastlinami, ktoré sa po zime začnú viditeľne prebúdzať, a teda vieme garantovať ich životaschopnosť, alebo aj sadbovačmi balkónových rastlín, pokiaľ počas prepravy v noci nemrzne, alebo aj rastlinami do hrantov v kvetináčoch K7 alebo K9, s ktorých zasielaním začíname štandardne podľa počasia približne po 10. apríli.

Ak však na základe aktuálneho počasia od polovice marca pristúpime k postupnej hromadnej expedícii objednávok, budú to práve objednávky z januára či februára, ktoré budú expedované najskôr. Netvrdíme, že sa nemôže stať, že objednávku zadanú napr. 20.3. vybavíme v priebehu pár dní, a naozaj sú takí šťastlivci, ale stane sa tak iba v prípade, že v danom období sa posunuli do expedície všetky kompletné objednávky prijaté pred daným dátumom a zvyšných približne 10000 skôr zadaných objednávok bude čakať minimálne jednu rastlinu alebo aj jedno balenie cibúľ kvetov, ktoré sa budú z objektívnych dôvodov dodávať až neskôr.

Rovnaká logika platí aj pri objednávkach balkónových rastlín zadaných začiatkom apríla, kedy sa štandardne začína s expedíciou balkónových rastlín. Takéto objednávky sú vybavované až vtedy, keď všetky skôr prijaté objednávky s tovarom na sklade sú už posunuté do expedície, alebo ešte na nejakú položku čakajú. A je prirodzené, že všetky objednávky s balkónovými rastlinami, ktoré boli prijaté počas troch mesiacov, nie je objektívne možné kvalitne zabaliť a vyexpedovať v priebehu jedného týždňa ;-)

Približne do konca apríla bývajú kompletne vybavené všetky objednávky vonkajších rastlín a cibuľovín prijatých do prvej dekády apríla.

Najneskôr do polovice mája sú vybavené všetky objednávky kombinované aj s rastlinami do hrantov, ktoré sú pre aktuálnu sezónu prijímané vždy už od začiatku januára. Ten, kto si chce rezervovať zdravé rastliny z naozaj jedinečne širokého sortimentu, a chce mať istotu dodania všetkých druhov hneď na začiatku ich expedície a v najlepšom možnom termíne objednáva si na jar aspoň 5-6 týždňov pred plánovaným termínom začiatku výsadby. Ak už termín výsadby jednotlivých druhov rastlinného materiálu nastal, určite je objednateľný disponibilný sortiment podstatne užší.

Sadbovače balkónoviek dodané v obale

Po 20-25. máji je spravidla najväčší jarný nával objednávok vybavený a prechádzme až do konca jarnej časti sezóny na priebežné vybavovanie objednávok, kedy štandardná objednávka prijatá do soboty v jednom týždni je s najväčšou pravdepodobnosťou vybavená hneď v nasledujúcom týždni.

Počas horúcich letných dní od konca júna do konca augusta vybavujeme objednávky prioritne formou osobného odberu u nás, aby počas prepravy nemohlo dôjsť k poškodeniu rastlín, a aby si aj naši baliči mohli oddýchnuť. V auguste sa už začínajú prijímať objednávky jesenných cibuľovín, i okrasných či úžitkových rastlín pre jesennú výsadbu.

 

JESENNÁ SEZÓNA

Aj objednávky ovocných či okrasných rastlín pre jesennú sezónu netreba nechať na poslednú chvíľu. Uvedomelí pestovatelia tak urobia už koncom letných prázdnin, teda tiež aspoň 4 týždne pred začiatkom hlavného obdobia výsadby rastlín na jeseň.

Keď to tak zosumarizujeme, vonkajšie kontajnerované rastliny sa vysádzajú v podstate kedykoľvek od konca marca do konca novembra, voľnokorenné v závislosti od počasia od polovice marca do konca apríla a od polovice októbra do konca októbra. Také rastliny, ktoré treba chrániť pred chladom počas prepravy ako aj pri výsadbe na balkóne sa na jar dodávajú síce od druhej dekády apríla, ale objednávky na ne sa prijímajú naozaj už od januára. A objednávky sa vybavujú v došlom poradí.

Ak sa komukoľvek nepozdáva, že počas hlavnej sezóny nedostane s najväčšou pravdepodobnosťou objednaný tovar zo dňa na deň, ale že u nás vždy dostane kvalitné rastliny s garantovaným uchytením a následným normálnym rastom za najlepšiu cenu a samozrejme vo vhodnom čase na výsadbu, pravdepodobne pochopí naše priority pomocou nasledovného grafu.

Dobre vs. rýchle vs. lacne

 

ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE A TRPEZLIVOSŤ Ďalšie užitočné informácie o nás

Neexistujúce rastliny Hľadáte rastliny Aj toto sme my Ako objednávať Katalóg 3D plánovanie záhrady O nás - Rastlinky.sk Osobný odber Balenie rastlín