+421 2 54651414

Férové online záhradníctvo od roku 2001!   

Zvonkohry a doplnky do záhrady

Vytlačiť
Autor: Ing. Adriána Francová 7. októbra 2014 Pridať komentár Zobraziť komentáre

         Určite poznáte ten pocit, keď je záhrada dokončená, plochy trávnika sa zelenajú, kvety kvitnú a deti veselo pobehujú po trávniku a hrajú sa. A vy si už v pohode môžete leňošiť v kresle alebo v hojdačke a sledovať tú krásu naokolo. Napriek tomu sa Vám môže zdať, že niečo záhrade predsa len chýba. Možno sú to práve tie drobnosti a doplnky, ktoré jednotlivé kompozície alebo prvky, či vnemy umocnia a Vám spríjemnia chvíle v záhrade.

Zaujímavé sú práve zvonkohry, ktoré môžete zavesiť na balkón, terasu, do altánku, na hojdačku či závesný kvetináč. Už pri prvom jemnom vánku započujete ľúbeznú melódiu. Vybrať si môžete z rôznych materiálov od dreva, bambusu, kovu aj plastu, dokonca skla. Niektoré sú naozaj jednoduché. Vhodné aj do prírodných a vidieckych záhrad. Do modernej záhrady sa hodia kovové a sklenené zvonkohry. V zimnom období ich radšej zveste a uskladnite v byte. Môžete si nimi spestriť aj zimnú záhradu, balkón alebo verandu.

Medzi ďalšie a obľúbené dekorácie patria sochy, postavičky, predmety z keramiky, kovu. Pozor však na ich množstvo a prevedenie. Nie všetko sa hodí do záhrady. Sedem trpaslíkov je na jeden záhon naozaj veľa. Ale decentná socha dámy, panny v zajatí pivonky alebo v levanduli určite dojme. Menej je viac, preto umiestňujte dekoratívne predmety tam, kde ich môžete vidieť a priestor zbytočne neprepĺňajte.

Aj okrasná tráva, zaujímavý ker dokáže nahradiť dekoratívny predmet v záhone. Doplnky z keramiky, sadry pred nástupom zimy schovajte do pivnice. Trendy dnešnej doby sú rôzne. Každý si vnesie do záhrady kúsok svojej detskej duše alebo dodá záhrade romantické čaro, ak tam umiestni kovový oblúk, po ktorom sa bude popínať ruža. Doplnkov je naozaj veľa. Stačí si len vybrať a vybrať zároveň vhodné miesto na terase, balkóne alebo priamo na záhrade v záhone či v trávniku.

Zdieľať tento blog
Pridať komentár Feed komentárov
Žiadne komentáre
Posledné príspevky
Posledné komentáre
Archív blogu