+421 2 54651414

Férové online záhradníctvo od roku 2001!   

Exotika na terase

Vytlačiť
Autor: Ing. Adriána Francová 18. augusta 2015 Pridať komentár Zobraziť komentáre

 

Exotika na terase

        Aj na terase si môžete vytvoriť dovolenkovú atmosféru a to len pomocou drevín, ktoré môžete bežne vidieť v dovolenkových destináciach. Výhodu majú slnečné terasy a balkóny, kde sa bude dariť aj stredomorskej flóre.

Vhodnými drevinami sú oleandre, anjelské trúby, olivovníky, enciány, olovníky, figovník, granátové jablko aj ibišteky. Ako doplnkové rastliny k nim vyberte voňavé bylinky, levanduľukrušpán. Vonku na terase môžu zostať od jari, keď už nehrozia neskoré mrazy, až do jesene, kým nezačnú jesenné alebo nočné mrazíky.

Oleander krátkodobo znesie aj teplotu -2 až -5 °C. Po výskyte nižších teplôt umiestnite dreviny na miesto s ideálnou teplotou na prezimovanie. Oleandre oceníte najmä večer, kedy intenzívne voňajú. Manipulujte s nimi opatrne, patria medzi jedovaté rastliny. V letnom období (júl – august) je čas na zber odrezkov, z ktorých získate mladé rastliny. Môžete ich vložiť do vody alebo hneď sadiť do nádoby. Nezabúdajte, že oleandre a datury patria medzi tzv. „smädné“ rastliny, čiže majú rady pravidelnú zálievku.

Zdieľať tento blog
Pridať komentár Feed komentárov
Žiadne komentáre
Posledné príspevky
Posledné komentáre
Archív blogu